Филмови

 • Игран филм Недела, 20:50

  ЛЕГЕНДА

  Филмот ги следи Роналд и Реџиналд Креј, двајца англиски гангстери, кои го тероризирале Лондон во 50-тите и 60-тите години на минатиот век, станувајќи легенди. Со неверојатно актерско преобратување, Том Харди ги глуми двајцата браќа и мајсторски успева во тоа.

 • Игран филм Сабота, 21:10

  ДИАНА

  „Диана“ е биографски филм од 2013 година, во режија на Оливер Хиршбигел, за последните две години од животот на Диана, принцезата од Велс. Сценариото е базирано врз книгата на Кејт Снел од 2001 година, „Дијана: Нејзината последна љубов“, а напишана од Стивен Џефрис.

 • Игран филм Петок, 21:05

  МИЛИОНЕР ОД ГЕТОТО

  Тинејџер од Мумбај размислува за својот живот откако е обвинет дека ја изневерил индиската верзија на „Кој сака да биде милионер?“.

 • Игран филм Четврток, 21:05

  БЕЗ ГРАНИЦИ

  Бредли Купер глуми стереотипен писател чијшто живот се менува во  моментот која почнува да конзумира тајна супстанција. Таа ги ослободува сите потенцијали на неговиот мозок, давајќи му неверојатни способности.

 • Игран филм Среда, 20:45

  ТАЈНАТА НА ПОДМОРНИЦАТА К-19

  Во режија на жена режисер Кетрин Бигелоу, добитник на Оскар во 2010 година, К-19 WIDOWMAKER е со исклучителни актери: Харисон Форд, Лиам Нисон, Сем Спруел, Питер Стебингс.

 • Игран филм Вторник, 21:10

  БАРАЈЌИ ПРИЈАТЕЛ ЗА КРАЈ НА СВЕТОТ

  Најавата дека огромен астероид ќе ја уништи Земјата за помалку од еден месец става крај на бракот на мирниот продавач на осигурување Доџ (Стив Карел), чија сопруга го остава на лице место.

 • Игран филм Понеделник, 21:15

  ЕКСКЛУЗИВА

  Сондра Прански (Скарлет Јохансон) е студентка по новинарство која патува низ Европа. Случајно присуствува на шоуто на магиничарот Сидни Вотермен (Вуди Ален), кој ја повикува на бина за да му асистира во точката „исчезнување“.