Фудбал

Тотенхем убедливо со победа против Њукасл

10.12.2023 19:51

Тотенхем, после пет натпревари успеа да забележи победи, и тоа не било како, туку убедливо со 4-1 против Њукасл.

Екипата на Тотенхем, конечно, после пет натпревари успеа да забележи победи, и тоа не било како, туку убедливо со 4-1 против Њукасл.

Удоги го постигна првиот гол во мрежата на Њукасл во 26. минута, а до крајот на првото полувреме стрелаше и Ришарлисон (2-0).

Тотнем се наоѓа на петто место со 30 бодови, додека Њукасл има 26 бода и се наоѓа на седмата позиција во Премиерлигата.