Ракомет

Билетите за ЕП за 2024 се распродадени

22.12.2023 11:42

На почетокот на 2024 година на 10-ти јануари ќе стартува и Европското ракометно првенство во Германија на кое учесник ќе биде и Македонија.

На почетокот на 2024 година на 10-ти јануари ќе стартува и Европското ракометно првенство во Германија на кое учесник ќе биде и Македонија.

Македонските ракометари се во групата со домаќинот Германија, Франција и Швајцарија. Интересот кај навивачите е огромен да се дојде до билети за овие средби, но од Ракометната федерација соопштуваат дека билетите за сите натпревари се веќе распродадени.