Фудбал

Победа на Трабзонспор против Хатајспор

12.02.2024 21:18

Трабзонспор успеа да ја прекине серијата од четири порази во Суперлигата...

Трабзонспор успеа да ја прекине серијата од четири порази во Суперлигата. Првиот гол беше дело на Трезеге во 49. минута, додека македонскиот репрезентативец во листата на стрелци се запиша на 15-тина минути пред крајот.

Во овој момент Трабзон се наоѓа на третата позиција со 40 бодови и до крајот на сезоната ги чека битка за пласман на позициите кои водат во еврокуповите. Барди сезонава постигна три гола и подели четири асистенции во турскиот шампионат.

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ја донесе победата на Трабзонспор против Хатајспор од 2:0 во 25. коло од турскиот шампионат.

 

 

 

 

 

 

Фото: / ФБ Trabzonspor