Фудбал-ФФМ

ФФМ одлучи, Милевски останува селектор до крајот на циклусот за ЕП 2024

15.08.2023 20:58

Управниот Одбор на ФФМ донесе одлука Милевски да продолжи на кормилото на националниот тим до крајот на циклусот...

И покрај шпекулациите дека фудбалската селекција на Македонија наскоро ќе добие нов селектор, сепак, тоа нема да се случи, барем не до крајот на квалификациите за Европското првенство.

Покрај низата најави дека Милевски ќе биде сменет од селекторското место по слабите резултати на репрезентацијата на последните два натпревари против Украина и Англија, УО на ФФМ донесе одлука Милевски да продолжи на кормилото на националниот тим до крајот на циклусот, кога практично и му завршува договорот, заклучно со ноември годинава.