Само Манчестер сити и Интер ги добија сите натпревари во топ 5 лигите

25.09.2023 16:27

Во англиската Премиер лига Манчестер сити има шест победи и максимални 18 бодови, додека во италијанската Серија А, Интер има 15 бодови од пет натпревари во Серија А.

Само два клуба не загубија бодови во тековната сезона на петте најсилни лиги во Европа.

Во англиската Премиер лига Манчестер сити има шест победи и максимални 18 бодови, додека во италијанската Серија А, Интер има 15 бодови од пет натпревари во Серија А.

За одбележување е тоа што во финалето на Лигата на шампионите годинава се сретнаа токму овие две екипи.