Тенис

Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Србија

29.09.2023 10:48

Ѓорческа го доби мечот со 2:1 во сетови 3:6, 6:2 и 6:22. Македонката славеше во дуелот против домашната претставничка Миа Ристиќ...

Лина Ѓорческа, најдобрата македонска тенисерка, се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Куршумлиска Бања во Србија.

Македонката славеше во дуелот против домашната претставничка Миа Ристиќ.

Ѓорческа го доби мечот со 2:1 во сетови 3:6, 6:2 и 6:22. Фјучерс турнирот во Куршумлиска Бања се игра за награден фонд од 40.000 долари.