Милевски го соопшти списокот со повикани фудбалери за средбите со Италија и Англија

09.11.2023 13:47

Натпреварот со Италија е закажан за 17 ноември во Рим, три дена подоцна во Скопје доаѓа Англија.

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски денес го објави списокот со повикани фудбалери за квалификациските натпревари за Европското првенство 2024 против Италија и Англија.

На списокот на Милевски се наоѓаат следните 25 фудбалери:

Голмани: Столе Димитриевски, Дамјан Шишковски и Игор Алексовски

Одбрана: Висар Муслиу, Тодор Тодоровски, Никола Серафимов, Јован Манев, Езѓан Алиоски, Бојан Димоски, Ахмет Иљазовски и Стефан Ашковски

Среден ред: Енис Барди, Тихомир Костадинов, Аријан Адеми, Јани Атанасов, Агон Елези, Давид Бабунски, и Исник Алими

Напад: Бојан Миовски, Милан Ристовски, Дарко Чурлинов, Елиф Елмас, Ердон Даци, Александар Трајковски и Димитар Митровски.

Натпреварот со Италија е закажан за 17 ноември во Рим, три дена подоцна во Скопје доаѓа Англија.

 

Фото: ФФМ