Сцена

Блог вести

 • Сцена 21.01.2014 13:05

  Тијана ќе настапува осма на втората полуфинална вечер

  Од 6 до 10 мај во Копенхаген ќе се одржи изборот за песна на Евровизија, каде Македонија ќе ја претставува Тијана Дапчевиќ.

 • Сцена 20.01.2014 16:19

  Жрепка за Евровизија

  Денес во данската престолнина Копенхаген, градот домаќин на 59-тото издание на изборот на песна за Евровизија, се одржа свечена церемонија на којашто беше извлечен редослед по којшто земјите учеснички ќе се претстават на престижното музичко шоу.

 • Сцена 10.01.2014 11:21

  Бритни и Мајли во Франција само после 22 часот

  Бритни Спирс евоцира „атмосфера на мазохизам каде жената е прикажана на начин што може да ја шокира пошироката публика“, додека Мајли Сајрус промовира „сцени со сексуална конотација“, наведува Високиот совет на француската радиодифузна агенција АДС.

 • Сцена 02.01.2014 01:20

  Балканските ѕвезди со хонорар над 100 илјади евра за „најлудата“ ноќ

  Горан Бреговиќ за пречекот на 2014 земал најголем хонорар – дури 150 000 евра, а веднаш зад него, според големината на

 • Сцена 06.11.2013 22:17

  5 години Бекстејџ

  1256 емисии за пет години – Бекстејџ слави роденден.. Естрадниот магазин ги следи најдобрите и најуспешните во земјава и во светот, па потоа ги носи во нашиот дом.. ,,Во недостиг на домашна продукција и наплив од сапунски серии, Бекстејџ беше светло на крајот од тунелот..

 • Сцена 18.10.2013 13:25

  На Мадона забранет влез во кино

  Пејачката во текот на филмот непрекинато испраќала пораки од својот Блекбери, а кога една жена ја предупредила на нејзиното однесување,  и се обратила : - Морам поради работа, ти терачу на робови!“.
   
 • Сцена 18.10.2013 13:21

  Наскоро албум: Еминем во синглот се нарече Рап Господ

  Еминем објави уште еден сингл од новиот албум „The Marshall Mathers LP2“, кој ќе го издаде во ноември оваа година. 
   
  Славниот рапер во новиот сингл себе си се прогласува за Рап Господ, а песната е достапна и на iTunes.
   
 • Сцена 29.08.2013 13:43

  Ексклузивно:МРТ го објави името на претставникот за Евросонг - Данска 2014

  Македонската Радио Телевизија како членка на Европаската Радиодифузна Унија, донесе одлука со која се дефинира  учеството на Македонија  на претстојното 59-то издание на најголемиот меѓународен музички фестивал во Европа – ИЗБОР ЗА ПЕСНА НА ЕВРОВИЗИЈА  кој ќе се одржи од  6 - 10 мај 2014, во Да

Pages