Филмови

 • Игран филм Недела (26.02.2017) 21:40

  ПОБЕДА

  Италијански филм, 2009

  Режија: Марко Белокио
  Улоги:  Џована Мезоџорно, Филипо Тими, Корадо Инверници
  Жанр: биографска драма

 • Игран филм Недела (26.02.2017) 20:15

  ДО ЛУДИЛО

  САД, 2011 

  Режија: Дрејк Доремус
  Улоги: Антон Јелцин, Фелисити Џонс, Џенифер Лоренс
  Жанр: романтична комедија

  Една студентка од Англија се вљубува во својот американски колега Џејкоб и двајцата заминуваат на страсно патување што ќе им ги смени животите засекогаш.

 • Игран филм Недела (26.02.2017) 14:10

  ЛЕМОНИ СНИКЕТ: НИЗА НЕСРЕЌНИ НАСТАНИ

  САД, 2004

  Режија: Бред Силберлинг
  Улоги: Џим Кери, Мерил Стрип, Емили Браунинг, Били Коноли, Дастин Хофман
  Жанр: семеен/комедија/авантура

 • Игран филм Сабота (25.02.2017) 23:30

  ДИКТАТОР

  САД, 2012

  Режија: Лари Чарлс
  Улоги: Меган Фокс, Саша Барон Коен, Ана Фарис
  Жанр: комедија

 • Игран филм Сабота (25.02.2017) 20:15

  ПОДАРОК

  САД, 2015

  Режија: Џоел Еџертон
  Улоги: Џејсон Бејтман, Ребека Хол, Џоел Еџертон
  Жанр: мистерија/трилерѓ

 • Игран филм Сабота (25.02.2017) 10:40

  КУНГ-ФУ ПАНДА 2

  САД, 2011

  Режија: Џенифер Јух Нелсон
  Гласови: Џек Блек, Анџелина Џоли, Дастин Хофман, Џеки Чен, Луси Лу, Гари Олдман, Жан-Клод ван Дам
  Жанр: анимиран

 • Игран филм Петок (24.02.2017) 23:55

  ИДА

  Полска/ Данска/ Франција/ В. Британија, 2013

  Режија: Павел Павликовски
  Улоги: Агата Тшебучовска, Агата Кулеша, Јоана Кулиг
  Жанр: драма

 • Игран филм Петок (24.02.2017) 20:15

  ТРАНСФОРМЕРИ: ТЕМНАТА СТРАНА НА МЕСЕЧИНАТА

  САД, 2011

  Режија: Мајкл Беј
  Улоги: Шиа Ла Беф, Џош Дуамел, Џон Малкович, Рози Хантингтон- Вајтли
  Жанр: сф

 • Игран филм Вторник (21.02.2017) 20:15

  ЕЛИЗАБЕТТАУН

  САД, 2006

  Режија: Камерон Кроу
  Улоги: Орландо Блум, Кирстен Данст, Сузан Сарандон, Алек Болдвин, Џесика Бел.
  Жанр: романтична комедија

 • Игран филм Понеделник (20.02.2017) 20:20

  НЕРАЗУМЕН ЧОВЕК

  САД, 2015

  Режија и сценарио: Вуди Ален
  Улоги: Хоакин Феникс, Ема Стоун, Паркер Поузи
  Жанр: мистерија/драма