Тенис

Блог вести

 • Тенис 28.04.2014 10:56

  По дома, а бодови се минусираат

  Новак Ѓоковиќ иако одмара во домашна атмосфера и се рехабилитира од повредата на зглобот на десната рака, бодовите на неговото АТП конто растат. Од друга страна, лидерот на тениската светска скала, Рафаел Надал се потеше во Барселона за ништо.

 • Тенис 21.04.2014 15:49

  Јотовски со најдобар ранкинг во кариерата

  По солидните настапи во Шарм Ел Шеик изминатиов период, особено по полуфиналето на последниот турнир, на најновото рангирање тој напредуваше за 49 места и сега се наоѓа на 720.позиција.

 • Тенис 20.04.2014 18:45

  Прв мастерс за Стан

  2 часа и 13 минути треаше битката меѓу добрите пријатели.

 • Тенис 19.04.2014 17:49

  Швајцарско финале во Монте Карло!

  Во 108 - годишната историја на тенискиот турнир во Монте Карло првпат за драгоцениот трофеј којшто вреди 1000 бодови ќе играат двајца Швајцарски, Роџер Федерер и Станислас Вавринка.

 • Тенис 18.04.2014 20:49

  Надал во аут, Федерер-Ѓоковиќ за финале

  Федерер-Ѓоковиќ и Ферер-Вавринка ќе играат во полуфиналето на мастерс тенискиот турнир во Монте Карло. Четвртфиналето донесе неизвесност, пресврти  и елиминација на светскиот рекет број 1 и рекордерот со 8 трофеи од Монако, Рафаел Надал .

 • Тенис 17.04.2014 18:22

  Гарсиа-Лопез го комплетира 1/4финалето

  Со комплетен пресврт шпанецот во осминафиналето го елиминира 5-от носител Томаш Бердих. Чехот го доби првиот сет до 6-4, но Гарсиа-Лопез возврати со 6-3 во вториот и ибедливи 6-1 во третиот сет за победа и пласман во 1/8финалето.

 • Тенис 17.04.2014 17:12

  Фаворитите експресно во 1/4финале

  Лесно,супериорно,фаворитите обезбедија четвртфинале на мастер тенискиот турнир во Монте Карло.

 • Тенис 17.04.2014 09:46

  Фаворитите сеуште на број

  Тениската понуда од Мастерс 1000-ката во Монте Карло богата со фаворитски настап. Сите носители кои се најдоа во третото коло, а безмалку сите се, денеска ќе играат за понатамошен престој на терените во кнежеството, од како и вчерашниот ден беше успешен за топ 10-ката.

 • Тенис 16.04.2014 23:12

  Надал, Федерер и Вавринка супериорно

  Русинот поведе со 3-1 во првиот сет, но потоа освои само уште два гема. На крајот убедливи 6-4 и 6-1 по сетови за Шпанецот, чијшто нареден ривал ќе биде Андреа Сепи. Италијанецот во три сета беше подобар од Андухар.

 • Тенис 16.04.2014 10:42

  Втора фаворитска тура на црвеницата

  Тенискиот мастерс од серијата 1000 на третата годинешна станица во монденскиот Монте Карло, полека ги претставува на црвеницата сите свои фаворити.

Pages