Тенис

Блог вести

 • Тенис 15.04.2014 14:03

  Повторно победнички почеток

  Откако стигна до полуфиналето на минатонеделниот турнир во Шарм Ел Шеик, македонскиот тенисер Томислав Јотовски почна победнички и на вториот настап во египетското монденско место. Тој денеска го совлада Црногорецот Милош Секулиќ со 2-1 во сетови.

 • Тенис 15.04.2014 09:25

  На црвеницата и елитата

  Мастерс тениската 1000-ка број три за годинава, денеска ги отвора терените за оние што ја имаат носителската улога на турнирот во Монте Карло. На земјата во кнежеството ќе истрчаат по параметрите фаворитите во лесна задача. Праксата, ќе видиме што ќе понуди.

 • Тенис 14.04.2014 11:23

  Можно е најубавото за крај

  Тениската мастерс приказна продолжението го има на европска земја, ама буквално, на земјата во Монте Карло.

 • Тенис 14.04.2014 10:21

  Стартува Мастерс турнирот во Монте Карло

  Од денес до недела на тениските терени  во Монте Карло ќе се играат натпреварите на третиот Мастерс турнир 1000 годинава. Иако е единствен од Мастерс серијата во календарот во кој играчите не се обврзани да настапат и тука се по свој избор, шестемина најдобри светски тенисери се присутни.

 • Тенис 11.04.2014 16:19

  Јотовски ја продолжи победничката серија

  Томислав Јотовски обезбеди настап во полуфиналето на турнирот во Шарм Ел Шеик откако го совлада Французинот Инзерилјо Жером со 2-1.

 • Тенис 10.04.2014 13:31

  Јотовски во четвртфинале

  Македонскиот тенисер Томислав Јотовски е во друштво на најдобрите осум на турнирот во Шарм Ел Шеик.

 • Тенис 08.04.2014 13:47

  Победа на Јотовски

  Откако ги надмина здравствените проблеми, Томислав Јотовски со победа се врати на терените. Македонскиот тенисер го победи Чехот Марек Михаличка во првото коло на турнирот во Шарм Ел Шеик.

 • Тенис 07.04.2014 10:26

  Швајцарија - Италија и Франција - Чешка во Дејвис Куп 1/2 финалето

  Три средби завршија со тесен резултат 3:2 и беа неизвесни до крајот, а последен заврши двобојот меѓу Швајцарците и Казахстанците, со победата на Федерер против Голубев од 3:0 и пласманот на Швајцарија во 1/2 финалињата во Дејвис купот прв пат по 11 години.
 • Тенис 05.04.2014 18:45

  Шампионот прв полуфиналист!

  Гостите водат во четвртфиналните дуели од најквалитетната, Светска група во тенискиот „Дејвис куп“, но по дуелите во двојки само Чешка има недстижни 3:0.

 • Тенис 05.04.2014 13:23

  Чешка и Германија на чекор до полуфинале

  Пораз на Станислас Вавринка за 1-1 меѓу Швајцарија и Казахстан и неочекувано водство на Германците против Французите.Тоа се двете изненадување коишто му дадоа белег на првиот ден од викендот со четвртфиналните натпревари во Светската група на тенискиот Дејвис К

Pages