Тенис

Блог вести

 • Тенис 14.03.2014 12:11

  Јотовски поразен во четвртфиналето

  Томислав Јотовски не успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на ИТФ Фјучерс турнирот во Шарм ел Шеик, вреден 10.000 долари.

 • Тенис 13.03.2014 13:39

  Индијан Велс чистилиште за фаворитите!

  По 13 врзани победи шампионот на Австралија Опен, Швајцарецот Вавринка во осминафиналето загуби од Кевин Андерсон со 6:7, 6:4 и 1:6 што е негов прв пораз во петте дуели со  Јужноафриканецот.

 • Тенис 13.03.2014 12:32

  Јотовски победува во Египет

  Македонскиот тениски адут на ИТФ Фјучерс турнирот во Шарм ел Шеик, Томислав Јотовски победи и во вториот меч.

 • Тенис 13.03.2014 12:11

  Ѓорческа во четвртфинале

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ Фјучерс турнирот што се игра во Анталија за награден фонд од 10.000 долари.

 • Тенис 13.03.2014 11:40

  Грабул елимиран

  Најдоброрангираниот македонски тенисер Димитар Грабул не успеа да се пласира во четвртфиналето на ИТФ Фјучерс турнирот во Анталија, вреден 10.000 долари.

 • Тенис 12.03.2014 20:24

  Грабул без полуфинале во двојки во Анталија

  Најдоброрангираниот македонски тенисер Димитар Грабул останува без полуфинале во дубл конкуренција на ИТФ Фјучерс турнирот во Анталија.

  Грабул и Белгиецот Жулиен Дубел се поразени од словачко-хрватската комбинација Милко / Миочиќ во два сета, 2-6,6-7.

 • Тенис 12.03.2014 20:21

  Победа на Јотовски, пораз на Дургути

  Томислав Јотовски победи на стартот на ИТФ Фјучерс трунирот во Шарм ел Шеик вреден 10.000 долари. Во првото коло Јотовски славеше против Италијанецот Франческо Бесире во два сета, 6-2 и 6-3.

 • Тенис 12.03.2014 20:19

  Ѓорческа за четвртфинале во Анталија

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман во втората рунда на ИТФ Фјучерс турнирот вреден 10.000 долари во Анталија.

 • Тенис 12.03.2014 17:06

  Мирен вовед во четврфиналните пресметки!

   Не се тоа ниту елиминациите на осморангираните на турнирот и во машка и во женска конкуренција, затоа што и Гаске и Квитова загубија од противници со позиција на носители и со победничко искуство.

 • Тенис 11.03.2014 13:13

  Крај за Надал и за Шарапова!

  Откако го преживеа дуелот со Чехот Радек Степанек, најдобриот светски тенисер Шпанецот Надал беше поразен од Украинецот Олександр Долгополов со 2:1 (6:3, 3.6, 7:6) и ќе загуби дури 955 поени затоа што ја бранеше титулата на првиот мастерс од серијата 1000.

Pages