Тенис

Блог вести

 • Тенис 25.03.2014 11:19

  Настаните во Мајами во полза на организаторот

  Тенискиот мастерс турнир од серијата 1000 дојде со 1/8 финалните дуели во кои место си обезбедија сите оние кои го носат приматот турнирски ноители.
 • Тенис 21.03.2014 13:33

  Ниеминен и Томиќ за историја

  Јарко Ниеминен и Бернард Томиќ влегоа во аналите на тенисот со најкраткиот меч откако АТП почна да ги бележи рекордите во популарниот спорт.

 • Тенис 18.03.2014 12:59

  На ред е Мајами 1.000-ката

  Kој по нов трофеј, кандидати има. Од четврток, вториот Мастерс од серијата 1.000 во Мајами е на ред.

 • Тенис 17.03.2014 11:26

  Пехар на Ѓоковиќ за АТП прогрес

  Намалување на разликата за 1.595 бода, е профитот од пехарот од мастерсот 1.000 во Индијан Велс за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на АТП поредокот. Толкава е бодовната дистанца со лидерот на светската тениска скала Рафаел Надал.

 • Тенис 17.03.2014 10:34

  Ноле триумфира на првиот Мастерс

  Новак Ѓоковиќ го совлада Рожер Федерер со 2:1 во сетови, и го освои Мастерс турнирот во Индијан Велс, Калифорнија.

 • Тенис 16.03.2014 12:31

  Ѓоковиќ-Федерер, 33.епизода

  Србинот бргу добива шанса да се одмазди за февруарскиот пораз во полуфиналето во Дубаи и да ја освои првата титула во 2014, којашто би му била трета во Калифорнија, по оние во 2008 и во 2011.

 • Тенис 15.03.2014 15:43

  Ѓоковиќ и Федерер по ново меѓусебно финале

  На првиот тениски турнир од годинашната Мастерс 1000 серија во Индијан Велс, вечер ќе бидат одиграни двата полуфинални меча: Роџер Федерер-Александар Долгополов и Новак Ѓоковиќ-Џон Изнер.

 • Тенис 14.03.2014 19:13

  Јотовски елиминиран и во двојки

  По елиминацијата во сингл, нашиот преставник во Шарм ел Шеик, е во публика и во конкуренција на двојки.

 • Тенис 14.03.2014 18:20

  Ѓорческа полуфиналистка во Анталија

  Ѓорческа, моментно 527 на ВТА листата, како седморангирана на турнирот во четвртфиналето ја елиминираше четвртата фаворитка Милана Шпремо од Србија, во три сета 4-6, 6-3, 6-4.

 • Тенис 14.03.2014 15:46

  Федерер и Долгополов полуфиналисти во Индијан Велс!

  Швајцарецот Федерер е во одлична форма и со освојувањето на Дубаи врза седум победи. Во своето прво мастерс четвртфинале Јужноафриканецот Кевин Андерсон беше рамноправен противник само во првиот сет во којшто имаше една брејк топка, но сепак го загуби со 7:5.

Pages