Стил

Блог вести

 • Стил 15.09.2014 14:27

  Холивудските диви воодушевени од овие чевли

  Кејт Босворт, Ева Мендез, Оливија Палермо, Шерил Кол... сите тие ги „прошетаа“ најпосакуваните чевли во оваа сезона. Тоа што е најинтересно е дека не станува збор за чевли од некој познат бренд.
   
 • Стил 10.09.2014 11:44

  Глампинг - спој на гламур и кампување

  Во Франција се појави нов вид туризам - „глампинг“, што претставува  спој на гламур и кампување. Тоа е многу удобно кампување во природата, наменето за богатите.
   
 • Стил 21.08.2014 15:31

  Кои се најдобрите градови за живот?!

  „Економист интелиџенс јунит“ (ЕИУ) повторно го прогласи Мелбурн за најдобар град за живот во светот, а на листата меѓу топ 10 градови дури седум се во Австралија и Канада, додека некои светски метрополи како Лондон и Њујорк не се наоѓаат ниту меѓу првите 50.
   
 • Стил 18.08.2014 14:03

  Познатото Ферари на Стив Меквин продадено за шест милиони фунти

  Спортскиот автомобил Ферари 275 ГТБ/4, кој некогаш беше во сопственост на легендарниот актер Стив Меквин, продаден е на аукција во Калифорнија за шест милиони фунти.
   
 • Стил 23.07.2014 12:12

  Њујорк: Згради со посебни влезови за богати и сиромашни

  Њујоршките власти одобрија контроверзен проект на една градежна фирма која планира на зградата која ја гради да направи посебни влезови за богати и сиромашни станари. Тие ќе живеат заедно на иста адреса, но нема да влегуваат низ иста врата.
   
 • Стил 17.07.2014 12:46

  Што да јадедете додека патувате низ светот?

  На патувањата секогаш чувствувате притисок што е можно подобро да ги искористите тие денови за стекнување на повеќе искуства.
   
  Важен фактор за впечатокот, што ќе го добиете за земјата домаќин е храната.
   
 • Стил 16.05.2014 11:24

  Кога човек има среќа, парите ќе му дојдат и лежејќи!

  Тројца цимери во Њујорк нашле 40 илјади долари во кревет што го купиле за само 20 долари од втора рака.  

  Сепак, биле чесни, па го нашле сопственикот и ги вратиле парите.

  Претходната сопственичка, постара жена, раскажала дека ги скрила во креветот пред повеќе години.

 • Стил 23.04.2014 12:48

  Облечете фармерки и одбележете го светскиот ден

  Денот на фармерките се одбележува од 1998 година, кога Врховниот Суд во Италија го отфрла случајот на силување со објаснување дека жртвата носела многу тесни фармерки.
 • Стил 17.04.2014 11:51

  Неколку начини како љубезно да кажете „Не“

  Да ги задоволите другите, само за да избегнете караница, може да резултира со неправедно претрупување со работа, губење пари и општо искористување, а тајната е во добрата комуникација.
   
 • Стил 15.04.2014 11:42

  Облека што предизвикува болести

  Некои парчиња облека  може да предизвикаат сериозни болки и инфекции. Освен можноста за инфекција на ушите, големите  обетки можат да ја истегнат ушната ресичка поради тежината.

Pages