Ракомет

Блог вести

 • Ракомет 26.11.2013 12:32

  Магдинчев го гради тимот

  Македонските ракометарки го одржаа првиот тренинг пред учеството на пријателскиот турнир во Врњачка бања од 29.ноември до 1.декември.

 • Ракомет 25.11.2013 16:23

  Не еден, реално е два осминафиналиста!

  Ривалството продолжува! Спортска Македонија , но и ракометна Европа добија уште една потврда зошто Скопје е најракометниот град на стариот континент.

 • Ракомет 22.11.2013 15:28

  Скопје повторно во ракометен занес

  Ривалството што од локално се воздигна до европско ниво продолжува. Вардар ја доби првата битка во Лигата на европските шампиони против Металург, а в недела претстои реваншот.

 • Ракомет 19.11.2013 16:11

  Лига на шампионки

  Mеѓу осумте најдобри во Лигата на шампионките не може да има лесни противнички, но вардарки се задоволни од денешната ждрепка за групите од втората фаза во елитната конкуренција.

 • Ракомет 31.10.2013 15:35

  Прв пораз за Металург во СЕХА лигата

  Македонскиот ракометен вицепрвак Металург вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје во дуел од СЕХА лигата загуби од Татран Прешов со убедливи 32:23 
   
 • Ракомет 21.10.2013 12:54

  Трета победа на Металург во Лигата на шампионите

  Ракометарите на Металург ја остварија третата победа во ракометната Лига на шампиони, совладувајќи го составот на Динамо Минск, а со тоа го заокружи успешниот викенд на македонските екипи учесници во елитното натпреварување. 
   
 • Ракомет 17.10.2013 13:20

  Вардар го пречекува Ловќен, а со мислите е во Тун

  Ракометарите на македонскиот шампион Вардар утре во рамките на 7.коло од СЕХА лигата го пречекуваат Ловќен, но во таборот на „црвено-црните“ едногласни се дека уште од сега со мислите се насочени кон саботното гостување кај Тун во Швајцарија. 
   

Pages