Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 29.01.2014 16:02

  Бразилците најбарани, англиските клубови најгалантни

  За фудбалскиот бизнис нема криза. ФИФА преку овластената компанија „Глобал Трансфер Маркет“ објави дека во 2013-та година се направени 12.309 трансфери со обрт од 3,7 билиони долари.
 • Фудбал 29.01.2014 12:28

  Каква супер резерва

  Можеби најдобриот на свет резервен голман Икер Касиљас изброја 682 минути без примен гол за својот Реал Мадрид. Досегашниот рекордер чувар на клубската кралска мрежа беше Франсиз Санчез, од сезоната 1994/1995 чии гол останал негибнат 658 минути.

 • Фудбал 28.01.2014 15:28

  Арсенал со стар менаџер и нова опрема

  За Арсенал важи дека е еден од ретките клубови во светот на фудбалот што работи позитивно и без долгови. За таквата стратегија заслужен е и менаџерот Арсен Венгер кој е и магистар по економски науки.

 • Фудбал 28.01.2014 15:25

  Кабај се враќа во Франција

  Во очекување на вистинска бомба во зимскиот преоден рок којшто трае до 31 јануари, вреден трансфер оствари Французинот Јохан Кабај. Играчот за врска на Њукасл е на медицински прегледи во Париз и пред потпишување на договор со ПСЖ.

 • Фудбал 28.01.2014 15:22

  Јакимовски од Јапонија во Србија

  Македонскиот фудбалски интернационалец Никола Јакимовски се врати во српското првенство. По авантурата во јапонска Нагоја, Јакимовски потпиша двегодишен договор со Јагодина.

 • Фудбал 26.01.2014 15:40

  Дракслер во Арсенал?!

  И покрај категоричноста на Арсен Венгер дека Арсенал нема да се засилува до крајот на јануарскиот преоден рок, „Дејли меил“ има поинакви информации.

 • Фудбал 26.01.2014 15:02

  Медицинските тестови на пат на трансферот

  Докторите констатирале проблеми на коленото на Микаел Есиен, па преминот на ганскиот интернационалец во Милан се уште не е комплетиран.

 • Фудбал 26.01.2014 14:08

  Самсоненко го презеде ФК Вардар – целта е Лигата на шампионите

  По преземањето на РК Вардар, и спонзорирањето на ЖРК Вардар СЦБТ, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко на голема врата влегува и во фудбалскиот клуб Вардар.

 • Фудбал 25.01.2014 10:57

  Сидорф е клучната причина

  „Го избрав Милан поради Сидорф“, рече Мишел Есиен по пристигнувањето во Милано. Тој денеска треба да ги мине лекарските прегледи, а доколку го стори тоа, тогаш ќе нема никакви пречки да потпише договор со „росонерите“.

 • Фудбал 25.01.2014 10:55

  Мурињо му врати на Венгер

  Кога е Жозе Мурињо во прашање, никогаш не е здодевно во фудбалските кругови.

Pages