Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 19.01.2014 14:15

  И Баерн знае да губи!

  Баерн ретко губи, па секој негов пораз е речиси сензационална вест, особено ако е од екипа од рангот на Ред Бул Салцбург.

 • Фудбал 15.01.2014 14:04

  Сидорф не ги израдува сонародниците - легенди

  Холандската фудбалска легенда Руд Гулит изрази сомневање во изборот на Кларенс Сидорф за нов тренер на Милан.

 • Фудбал 15.01.2014 14:02

  25 судиски тројки за Мундијалот во Бразил

  За квалитетно Светско првенство се потребни и добри судии. ФИФА ги одреди 25-те тројки и уште осумте резервни двојки коишто ќе ја делат правдата на Мундијалот во Бразил. Ова е скратениот и конечен список којшто во 2011-та година сочинуваше 52 тројки.

 • Фудбал 15.01.2014 14:01

  Мурињо го поддржа Мојс

  И покрај неубедливите резултати на Манчестер јунајтед во досегашниот дел од сезоната, менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, смета дека работното место на неговиот колега Дејвид Мојс не е загрозено.

 • Фудбал 14.01.2014 15:48

  Сидорф седна на клупата на Милан

  Освојувачот на две титули во Лигата на шампионите, доаѓа на местото каде што ги доживеа најсветлите моменти во играчката кариера. Холанѓанецот има сизифовска задача, да ги врати сјајот и угледот на фудбалскиот Титаник, Милан.

 • Фудбал 14.01.2014 14:32

  Изборот шарен, Кристијано Роналдо најдобар

  Иако Кристијано Роналдо, Меси и Рибери се речиси во изборот на сите репрезентативни капитени, имаше фудбалери и со различно мислење од мнозинството при гласањето за најдобриот во 2013-та во организација на ФИФА и на „Франс фудбал“.

 • Фудбал 14.01.2014 13:52

  Пирло останува во Јувентус!

  Андреа Пирло го продолжи договорот со Јувентус до 2016-та, пишува „Газета дело спорт“. Ветеранот не сакал да биде во недоумица за клупската кариера, а со тоа има намера во летниот период целосно да се насочи кон Светското првенство во Бразил.

 • Фудбал 13.01.2014 22:19

  Кристијано Роналдо фудбалски крал на годината

  По 2008-ма, тогаш како играч на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо вторпат е најдобар фудбалер во светот.

 • Фудбал 13.01.2014 15:55

  Роналдо фаворит пред Меси и Рибери

  Секој има свој фаворит, во исклучителна конкуренција на тројца најдобри во светот за минатата година постојат илјадници аргументи, но може да има само еден победник.  Кристијано Роналдо, Лео Меси и Франк Рибери се во најтесниот избор на ФИФА за фудбалер за 2013

 • Фудбал 10.01.2014 16:16

  Пандев останува во Наполи

  Најдобриот македонскиот фудбалер Горан Пандев до крајот на оваа сезона ќе игра во дресот на Наполи, откако раководството на небесно-сините упатија јасно НЕ за Фиорентина, која беше заинтересирана за негов трансфер.

Pages