Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 24.01.2014 19:08

  Блажевски во Азербејџан

  Најдобриот фудбалер во Македонија за 2013-та  Дејан Блажевски е пред трансфер во азербејџанскиот прволигаш Хазар Ланкаран.

 • Фудбал 24.01.2014 16:20

  Мата во Јунајтед, Есиен во Милан

  Жозе Мурињо потврди дека Шпанецот заминува од Лондон, воедно му ветил на Ганецот дека нема да го стопира и неговото заминување од Челси.

 • Фудбал 24.01.2014 15:56

  Ќе нема лесни противници за Македонија

  Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од петтата квалитативна група при извлекувањето на противниците во квалификациите за Европското првенство во Франција во 2016-та година и официјално денеска потврди УЕФА иако ваквата ситуација беше позната и претходно.

 • Фудбал 23.01.2014 12:50

  Хуан Мата од Челзи во Манчестер Јунајтед

  Шпанецот Хуан Мата ќе биде првото засилување на Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок.

 • Фудбал 22.01.2014 12:51

  Куритиба останува без СП?

  Ја губи ли Куритиба, еден од 12-те градови за претстојниот фудбалски Мундијал трката со времето? ФИФА е се повеќе загрижена поради состојбата на „Арена да Баиксада“.На градежните работи на овој стадион со капацитет од 28 413 места,сеуште не им се гледа крајот.

 • Фудбал 21.01.2014 13:13

  Роналдо со највисоки почести

  По изборот на ФИФА за најдобар светски фудбалер за 2013 година, Кристијано Роналдо е одликуван со една од најпрестижните награди во својата земја.

 • Фудбал 21.01.2014 13:11

  Добра игра, лоши резултати?!

  И покрај тоа што не може да влезе во добра резултатска серија, фудбалерот за врска на Мнчестер јунајтед Мајкл Керик смета дека тимот не игра толку лошо, колку што покажуваат резултатите.

 • Фудбал 21.01.2014 12:15

  Ноу Камп ќе се модернизира?

  Каталонскиот, шпанскиот, светскиот фудбалски храм останува на своето место, во срцето на Барселона! По полемиката која трае со години, управата на фудбалскиот гигант донесе одлука Ноу Камп да се модернизира, а не да се дислоцира на нова локација.

 • Фудбал 20.01.2014 13:53

  Самсоненко црвено - црн до коска !!!

  Теоретски РК Вардар го купи ФК Вардар, практично нов сопственик на македонскиот шампион е рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко.

 • Фудбал 20.01.2014 13:02

  Kрсте Велкоски потпиша за Сараево

  Работнички останува без својот најдобар стрелец оваа сезона. Крсте Велкоски е нов играч на ФК Сареаево каде што треба да остане 2,5 години.

Pages