Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 28.11.2013 12:43

  Последна шанса за Бордо

  Осум екипи обезбедија пласман во шеснаестинафиналето од УЕФА Европа лигата уште по натпреварите од четвртото коло од групната фаза. Во петтото, Бордо има победнички императив против Ајнтрахт, доколку сака и на пролет да игра на интернационалната сцена.

 • Фудбал 28.11.2013 12:24

  Лигата на шампиони во полн сјај

  Лигата на шампиони- моќна,инспиративна...! Фудбалски раскошна е уште во оваа рана фаза на групното чистилиште. Како ли ќе биде на пролет кога клубовите ќе истрчуваат еден на еден, гради в гради!

 • Фудбал 27.11.2013 21:43

  Слободни се десет осминафинални места

  Осум екипи веќе обезбедија настап во нокаут фазата од Лигата на фудбалските шампиони. Во вечерашните натпревари од петтото коло од А - Де половината тоа може да го стори и Манчестер јунајтед доколку победи во Леверкузен на теренот на Баер.

 • Фудбал 27.11.2013 21:41

  Челзи во 1/8-финалето, уште пет празни места од „Е-Х“ групите во ЛШ

  Челзи е петтиот тим што избори осминафинале, иако вторпат сезонава загуби од Базел. И со поразот од 1-0 во Швајцарија ја остави зад себе ланската елиминација и како прв во групата “Е“ ќе го дочека последното коло, бидејќи Шалке 04 одигра 0-0 кај Стеауа.

 • Фудбал 27.11.2013 21:37

  Пелистер на врвот

  Со серија од четири победи Пелистер изби на водечката позиција во Првата македонска фудбалска лига по некомплетното 17.коло. Битолскиот тим денеска го совлада Гостивар пред своја публика со 1-0 со голот на Воденичаров во 75. Минута.

 • Фудбал 26.11.2013 13:01

  Бошко Ѓуровски – нов селектор

  Бошко Ѓуровски ќе биде новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација. Поранешниот репрезентативец ја доби довербата на Фудбалската федерација на Македонија и од 1.јануари 2014, во наредните две години, ќе го предводи националниот тим.

 • Фудбал 26.11.2013 11:57

  Се зголемува осминафиналното друштво

  Барселона и Атлетико Мадрид го обезбедија настапот во елиминацискиот сегмент од Лигата на шампионите на УЕФА уште по четвртото коло.

 • Фудбал 25.11.2013 16:34

  Нацијата верува - Пандев не е завршена приказна

  Откако Пандев ја официјализираше одлуката да и стави крај на кариерата во дресот со државниот грб, фудбалскиот немир кај нас доби уште поголеми димензии. со право! За македонската селекција тој е незаменлив елемент.

 • Фудбал 22.11.2013 15:28

  Домашен фудбал

  По прекинот поради настапите на нашата млада фудбалска репрезентација, продолжуваат и натпреварите во најсилната фудбалска конкуренција кај нас. Во 16-тото коло Работнички ќе ја пречека Шкендија, Вардар ќе и гостува на Брегалница, Гостивар ќе му биде домаќин на Напредок, а Металург на Пелистер.

 • Фудбал 21.11.2013 16:02

  Уругвај по 12-ти пат на мундијалите

  Квалитетот и бараж - системот според кој петопасираниот од јужноамериканските квалификации игра со преставник на Азија, му овозможија на Уругвај по 12-ти пат да биде дел од Светското првенство...

Pages