Спорт

 • Фудбал 19.12.2013 11:00

  Финале: Баерн Минхен- Раја Казабланка

  Вториот финалист на светското клупско првенство во Мароко е  Раја Казабланка. Мароканскиот тим направи изненадување во полуфиналето совладувајќи го бразилскиот Атлетико Минеиро со 3:1. Со головите на Лажур, Мутуали и Мабиде Раја Казабланка стигна до сензационалниот резултат.

 • Ракомет 19.12.2013 10:43

  Четврт финале со сензационален призвук

  Изненадувачки резултати е обележјето  на ¼ финалната рунда од Светското првенство за ракометарки во Србија.Во битката за медалите продолжуваат Данска,Бразил, Полска и Србија. Елиминирани се Норвешка, Франција,Унгарија и Германија! Светската ракометна карта се менува.

 • Кошарка 19.12.2013 09:34

  Групите во втората фаза во УЛЕБ Еврокупот

  Групите во втората фаза во УЛЕБ Еврокупот
   
  Заврши првиот дел од сезоната во второто според ранкинг, европскко клупско кошаркарско натпреварување. МЗТ Скопје Аеродром забележа 9 порази и 1 победа во 10-те натпревари.
   
 • Кошарка 19.12.2013 09:28

  Сезоната може да почне

  Официјалниот старт на натпреварувачката година донесе огромен товар на плеќите и уште поголеми проблеми во составот. Продолжи со најнеочекуваните разултати, во првата фаза. Македонскиот кошаркарски шампион, конечно ќе здивне.
   
 • Формула 1 18.12.2013 15:55

  Мерседес најмоќен, Рено најефикасен, Ферари најжеден

  Во пресрет на новата сезона во Формила 1 која ќе биде карактеристична по враќањето на В6 турбо моторите, производителите на агрегати финишираат со изработката на новите мотори.

 • Ракомет 18.12.2013 15:51

  Металург го доби дербито, Македонија го загуби Мојсовски

  Големото дерби место пријатни впечатоци , ни остави горчина. Можеби не толку поради тешката повреда на носителот на играта на македонската репрезентација непосредно пред европското првенство од кое многу очекуваме, туку од севкупниот амбиент во 50-тата минута.

 • Ракомет 18.12.2013 13:49

  Градови домаќини на EURO 2014....прв дел-Хернинг

  Хернинг e град кој првенствено бил изграден како индустриски центар, но сега веќе се вбројува како најракометен и воопшто најспортски дански град, чија популација брои 50,000 жители.

 • Фудбал 18.12.2013 13:20

  Баерн Минхен го чека противникот во финалето

  Вечерва ќе биде познат вториот финалист на Светското клупско фудбалско првенство, кое се одржува во Мароко. Во полуфиналето екипата на земјата домаќин, Ража Казабланка, се среќава со јужноамериканскиот шампион, Атлетико Минеиро.

 • Кошарка 18.12.2013 13:11

  Конечно Брајант

  Коби Брајант постигна 21 поен во победата на Лејкерс против Гризлис, од 92:96. Предводникот на најгламурозната НБА франшиза, патем имаше и 5 скока и 4 асистенции. Пау Гасол го надополни ефектот на Брајант, со 21 поен и со 9 скокови.
 • Кошарка 18.12.2013 12:59

  Против УНИКС за крај на европската авантура

  Македонксиот кошаркарски шампион, со реваншот против рускиот претставник, ќе ја заокружи дебитантската сезона во УЛЕБ Еврокуп натпреварувањето. Нема подобар противник од УНИКС Казањ за крај на една, од спортски аспект гледано успешна презентација на македонскиот спорт, но од резултатска страна

Pages