Спорт

 • Ракомет 18.12.2013 12:41

  Кој во трката за медал на светското

  Осумте ракометни репрезентации на светскиот шампионат во Србија денеска ќе се сведат на четири. Кој кого ќе елиминира, а себе ќе се смести во расплетот за медал?!

 • Фудбал 18.12.2013 12:39

  Без толеранција за навивачките испади

  УЕФА ги кази Олимпијакос и Зенит за поведението на нивните навивачи во натпреварите од Лигата на шампионите.

 • Фудбал 18.12.2013 12:36

  Победите со по 1-0 се најлесната работа во фудбалот

  Менаџерот на Челзи Жозе Мурињо сериозно размислува да го промени стилот на игра на неговиот клуб и да се преориентира на начинот на игра којшто ги одликуваше „сините“ во периодот на неговиот прв мандат во клубот, од 2004 до 2007.

 • Кошарка 17.12.2013 14:22

  Атланта подобра од ЛА Лекјерс

  Кошаркарите на Атланта го совладаа Лос Анѓелес Лејкерс со 114:100, во еден од осумте натпревари во НБА лигата одиграни рано изутрина. Перо Антиќ беше на клупата, но без минутажа во 13 – та победа на’’јастребите’’ во 25 – от сезонски натпревар, со кој се треторангирани во источната конференција.

 • Фудбал 17.12.2013 14:20

  Обвинети Гатузо и Броки

  Италијанската полиција утрово уапси четири лица поради местење фудбалски натпревари, а покрената е истрага против Џенаро Гатузо и Кристијан Броки. Тие се осомничени дека лажирале резултати од Серија А на крајот на сезоната 2010/11.

 • Фудбал 17.12.2013 14:19

  Бејл чини 200 милиони евра

  Три ипол месеци по завршувањето на фудбалскиот преоден рок, сведувањето на сметките покажува неверојатни суми.

 • Кошарка 17.12.2013 14:03

  Куманово и Кожув во балкански судир

  Македонските претставници во БИБЛ, Куманово и Кожув, со меѓусебен двобој вечер од 18.30 часот ќе завршат со настапите во првиот дел од сезоната во регионалната кошаркарска конкуренција. По седум одиграни средби досега и двете екипи се во врвот на табелата.

 • Формула 1 17.12.2013 13:53

  Претекнување да, ама само на патека

  Интернационалната федерција за автомобилизам(ФИА) не престанува со измени на правилата во пресрет на новата сезона.

 • Ракомет 17.12.2013 13:30

  Разиграни бројки за EURO 2014

  16-те репрезентации учеснички на Европскиот ракометен шампионат во Данска (12 до 26 јануари) пријавија во канцеларијата на европската ракометна куќа 447 ракометари. Сите селекции освен Македонската на список имаат ставено максимален број пријавени ракометари 28, ние 27.

 • Ракомет 17.12.2013 12:30

  Вардар- Металург, нов ракометен празник!

  На бојното поле одново истрчуваат Вардар и Металург! Може ли да се замисли попривлечен крај на ракометната 2013? Двата ривала од скопското соседство по четврти пат во сезонава ќе ги вкрстат копјата. Натпревар исполнет со вообичаениот силен набој.

Pages