Спорт

 • Фудбал 06.12.2013 12:39

  Извлекувањето како загревање за Мундијалот

  32 дена во 2014-та година кога се ќе застане, фудбалот од споредна ќе прерасне во најважна работа на светот. 20-то Светско првенство ќе биде најфудбалско затоа што од 12-ти јуни до 13-ти јули наредната година ќе се одржи во најфудбалската земја во светот.

 • Ракомет 06.12.2013 11:49

  Почнува трката по светска слава и престиж

  Во Србија, каде што пред точно една година беше собрана европската елита, веќе пристигнаа ракометарките кои ќе ги бранат боите на 24-те селекции учеснички на завршниот планетарен турнир.

 • Кошарка 06.12.2013 11:34

  И Мајами губи двапати по ред

  Без возбудувања минаа трите ноќешни натпревари во НБА лигата. Мајами влезе во мини криза затоа што од трите гостински порази сезонава врза два за три дена. „Жешките“ загубија од Чикаго со 107:87.

 • Ракомет 06.12.2013 11:33

  Како на „Final Four“

  По серијата настапи во елитната лига на шампионите, двата македонски најуспешни колективи се пред сериозни предизвици во СЕХА регионалното натпреварување.

 • Линдзи Вон не може без омилениот Лејк Луис

  Најуспешната алпска скијачка на денешницата, Американката Линдзи Вон, ќе се врати на снежните патеки на двата спуста во канадски Лејк Луис, коишто ќе се возат вечер и утре вечер.

 • Ракомет 06.12.2013 09:53

  Во новата година со нова топка

  На маргините на вчерашниот жребка за групите во ракометните куп натпревари од понизок ранг, беше промовирана и нова топка, којашто од сега ќе биде во сино - бела комбинација.

 • Кошарка 05.12.2013 14:07

  Оклахома застана на 11 победи, Антиќ не доби минути

  Во дерби пресметката во западната конференција, Портланд ја прекина низата на Оклахома, а нашиот интернационалец не заигра во победата против Клиперс.

 • Фудбал 05.12.2013 14:05

  Аугсбург кобен за Робен

  Крилото на европскиот шампион има исекотина на коленото, по судирот со голманот на противничката екипа, Марвин Хинц. Робен веднаш беше изнесен на носилки, по само 13 минути игра во мечот од Купот на Германија, со крв на коленото.

 • Формула 1 05.12.2013 14:03

  Ништо од рекордни 22 трки

  И покрај најавите во провизорниот календар за сезоната 2014-та дека се можни 22 трки во 65-тата сезона во формула 1 шампионатот, сепак во официјалниот календарот објавен од ФИА за следната година се предвидени 19 трки.

 • Ракомет 05.12.2013 14:00

  „Tour D’ Europe” за струмичани

  Монпеље, Скјерн, Спортинг се тројката противници на Зомимак во групата Б од ракометниот ЕХФ куп.

Pages