Спорт

 • Кошарка 10.12.2013 13:33

  Блескава ноќ на Стефон Кари

  3:3 домашни – гости во ноќешните НБА натпревари. Иако Стефон Кари собра 43 поени, 9 скокови, 6 асистенции и 2 блокади, Голден Стејт загуби на гостувањето кај Шарлот со 115:111. „Вориорс“ анулираа минус 12 од полувремето, но индивидуалниот ефект на Кари не беше доволен за комплетен пресврт.

 • Ракомет 10.12.2013 11:30

  Комплетирано второ коло, старт на третото на Светското во Србија

  Очекувани резултати се забележаа и по комплетирањето на второто коло во групите Ц и Д одиграни вчера во Зрењанин и Нови Сад.

 • Кошарка 10.12.2013 11:05

  МЗТ Скопје остана во долниот дел од табелата

  Кошаркарите на македонскиот шампион втор пат едно по друго беа поразени по огромно водство во текот на натпреварот, што по 11 кола резултира со лош биланс и со неочекувано место во поредокот на регионалното натпреварување.
   
 • Фудбал 09.12.2013 23:18

  Завршни битки за останување во Лигата на шампионите

  Започнува сведувањето на сметките во групната фаза од Лигата на фудбалските шампиони. Вечер се отвораат вратите на 8 стадиони за екипите кои ги сочинуваат А, Б, Ц и Д групата.

 • Кошарка 09.12.2013 19:11

  Кикс на Партизан, шанса за Црвена Звезда

  Заморот од настапите во Евролигата му пресуди на Партизан на гостувањето кај Шолнок во Јадранската лига. Иако губеше постојано во првото полувреме, во второто унгарскиот тим направи пресврт и победи со 76-71.

 • Фудбал 09.12.2013 19:08

  Ставрев суди Австрија Виена-Зенит

  Најдобриот македонски фудбалски судија Александар Ставрев в среда ќе го води мечот Австрија Виена-Зенит, од шестото коло во групната фаза во Лигата на шампионите.

 • Фудбал 09.12.2013 18:49

  Турново есенски прволигашки лидер

  Без разлика на квалитетот, ова фудбалско првенство барем досега е најнеизвесното. Причина за тоа е фактот дека шесте екипи од горниот дел од табелата се во растојание од само седум бодови што теоретски значи дека сите се кандидати за титулата.

 • Кошарка 09.12.2013 16:49

  Лејкерс поразени со Коби, Оклахома ја растури Индијана

  Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, се врати на НБА-терените по осуммесечна пауза поради повреда, но повеќе му одмогна, отколку што му помогна тимот на ЛА Лејкерс, којшто во „Стејплс Центар“ загуби од Торонто со 94-106.

 • Фудбал 09.12.2013 16:45

  Хоризонт лидер до пролет

  Хоризонт, Вардар, Пелистер е редоследот на првите три екипи  во фудбалското првенство на Македонија по 19 одиграни кола. Редослед врз основа на соодносот на постигнати и примени голови, бидејќи сите три екипи овој дел од првенството го завршуваат со ист број на освоени бодови.

 • Кошарка 08.12.2013 22:11

  Ниту една предност не е доволна

  Иако водеше со 18 поени, МЗТ Скопје загуби од Широки со 67-63 по дополнителните пет минути на гостувањето во „Пецара“.

Pages