Стил

Блог вести

 • Стил 07.10.2020 12:32

  80.000 предмети од познатиот хотел „Валдорф Асторија“ се на аукција

  Големото реновирање на „Валдорф Асторија“ започна во декември 2017 година, а хотелот се очекува повторно да се отвори за две до три години и ќе вклучува 375 катни живеалишта и 375 соби, се вели во изјавата на Ендру Милер, извршен директор на „Даџија САД“, сопственик и инвеститор на  Валдорф Астор

 • Стил 19.06.2020 14:02

  Најновата колекција фустани на „Ејч-енд-Ем“ од рециклирани материјали

  Новата колекција фустани на „Ејч-енд-Ем“ што е направена претежно од рециклирани и одржливи материјали, се сосредоточува на одржлива модна иднина, како што велат оттаму.

 • Стил 10.06.2020 14:37

  Ретро мода

  Модата ги врти своите циклуси, па се навраќа на изминатите децении. Карирано, панталони со широки ногавици, чевли на платформа. Потсетува на седумдесеттите, нели.

  Миди должина на фустани и здолништа,предимензионирана облека,потсетуваат на осумдесеттите и деведесеттите.

 • Стил 05.03.2020 12:01

  Животинскиот принт е повторно во мода

  Животинсиот принт е повторно во мода. Овој дезен го освежува лицето, речиси на сите убаво им стои, во зависност од обликот и величината на дезенот.

 • Стил 03.02.2020 11:29

  Домот на Пабло Ексобар- луксузен хотел со бурно минато

  Домот на Пабло Ескобар стана луксузен хотел. За ова биле издвоени 17,5 милиони долари.

  Туристичкиот комплекс е направен на имотот на нарко-босот, кој се наоѓа на самата плажа во Тулум. Оваа локација се смета за најпопуларна туристичка дестинација на полустровот Јукатан.

 • Стил 31.12.2019 13:41

  Кој кога слави Нова година?

  Нова година е симбол на раѓањето на еден нов циклус, време за простување со старата година, сумирање на личната историја преживеана во 12-те изминати месеци.

 • Стил 30.12.2019 13:38

  Како се славела Нова година низ историјата?

  Нова година е нов почеток, но таа историски гледано , се разликува меѓу народите и културите , токму како и причините и обичаите врзани за неа . Еве една прошетка низ историјата кој кога и зошто славел нов почеток на годината. 

 • Стил 26.12.2019 14:26

  Кој е најстариот божиќен базар?

  Последниот месец од годината е резервиран за зимски радости и подготовки за новогодишните и божиќните празници.....Многу европски земји односно католичкиот свет кој го пречекува Божиќ на 25 декември традиционално организираат божиќни панаѓури на кои има се и сешто.

 • Стил 23.12.2019 11:21

  Божикни Базари во Германија

  Германските градови пред Божикните и Новогодишните празници се како вистинска бајка.

  Сѐ е накитено, осветлено, украсено. Атмосферата е свечена, продавниците преполни, се купуваат подароци.

 • Стил 20.12.2019 15:22

  Необични новогодишни елки

  Човековата фантазија нема крај особено во оваа предновогодишна и божиќна атмосфера. Елката како централен симбол може да се види во илјадници верзии. Секој ја прави или кити на свој начин.

Pages