Стил

Блог вести

 • Стил 02.12.2021 09:06

  Плетена облека

  Новата сезона на голема врата, повторно ги внесе плетените работи во гардеробата. Притоа, плетено може да биде сѐ, од глава до петици.

  Блузите се традиционални за студените денови. Нудат удобност, топлина и многу можности за комбинирање со другите делови на облеката.

 • Стил 25.11.2021 14:27

  Време за ролки

  Со доаѓањето на постудените денови, доаѓа и времето на ролки. Убаво го топлат вратот, а ја истакнуваат и бистата. Изборот е навистина голем, комбинациите исто така.

 • Стил 18.11.2021 13:55

  Штепувани зимски јакни во тренд оваа сезона

  Што е карактеристично за зимските јакни оваа сезона? Со еден збор- штепувано, на различни парчиња и модели.

  И боите нудат широк спектар, земјени тонови, пастелни, јаки бои.

 • Стил 12.11.2021 11:00

  Кармин за повеќе намени

  Техниките на шминкање, популарни во времето на нашите баби повторно се актуелни. Жени ширум светот, своите образи почнаа да ги бојат со кармин.

  Сега, до поубави црти на лицето и свеж изглед се доаѓа со црвен кармин. И познатите блогерки, го прифатиле овој тренд за убавина.

 • Стил 04.11.2021 10:09

  Основни парчиња облека

  Што треба да се има во плакарот, како основни парчиња облека? Долгата бела кошула дава нота на елеганција и на секојдневните пригоди, во лето може да се носи со здолниште и панталони, во зима над ролка.

 • Стил 21.10.2021 10:08

  Зелена боја е во тренд

  Зелената боја смирува и создава добро расположение. Асоцира на разлистани дрвја, на шума, на градини. Зелената боја сега можете да ја облечете и на вас. Таа е еден од фаворитите за бои на облека.

 • Стил 01.10.2021 09:07

  Летни фустани и во есен

  Крајот на летото не значи дека треба да ги тргнете летните фустани. На неколку едноставни начини, можете да продолжите да ги носите и во есен.

 • Стил 26.08.2021 11:05

  Модниот стил на Французинките

  Французинките се познати како шик и посебни жени. Во што е нивната тајна?

  Пред сѐ, тие инвестираат во квалитетна козметика, квалитетни препарати за нега на кожата. Шминката е дискретна, исто се однесува и за изгледот на ноктите.

 • Стил 22.07.2021 11:47

  Бисери- класичен моден додаток

  Модните додатоци го заокружуваат секој аутфит. Тие варираат во зависност од модата, ги следат трендовите. Честопати, токму со моден додаток може да се даде модерен тон на вашата комбинација на облека.

 • Стил 15.07.2021 12:42

  Подготовки за онлајн состанок

  Денес, кога состаноците сѐ повеќе се оддржуваат онлајн, полезно е да се знаат некои основни работи за да изгледате поубаво.

  Добра вест е дека камерите на лаптоп и на телефон, не се толку осетливи, не даваат сосема јасна слика, па прикриваат и некои од недаостатоците.

Pages